143 demokrāti balsoja par to, lai ļautu nepilsoņiem balsot ASV vēlēšanās?
2024. gada vēlēšanas Amerikas Savienotās Valstis demokrāti GOP Imigrācija Kongress Politika

143 demokrāti balsoja par to, lai ļautu nepilsoņiem balsot ASV vēlēšanās?

Apvienotajās Valstīs notikušajā balsojumā 143 demokrāti balsoja par to, lai nepilsoņiem atļautu balsot vietējās vēlēšanās

Maijā 2024. gadā sociālajos medijos izplatījās baumas, ka 143 demokrāti Kongresā bija nobalsojuši par to, lai ASV nepilsoņiem atļautu balsot vēlēšanās:

Šis ziņojums līdz šim brīdim bija saņēmis vairāk nekā 870 000 skatījumu, kopā ar 12 000 patīk un 3 800 dalīšanām. Šo baumu bez jebkāda konteksta pārņēma citi lietotāji X, šeit, šeit un šeit. Pēdējais ziņojums, ko publicēja @libsoftiktok, bija skatīts 1,8 miljonus reižu, patīkams 31 000 reizes un dalīts 11 000 reizes.

Ne no vienas no šīm ziņām sniedzējiem nebija sniegts konteksts šim balsojumam, kas attiecās tikai uz vietējām vēlēšanām Vašingtonā, D.C., un saistīts ar tā saukto “noteikumu izmaiņu”. Tas lika ziņu sniedzējiem izdarīt nepareizu secinājumu. Tāpēc mēs esam novērtējuši šo apgalvojumu kā “Nepatiesu”.

Vietējās vēlēšanas Vašingtonā, D.C.

Lai gan Vašingtonas iedzīvotāji maksā federālos nodokļus, viņiem nav pārstāvniecības ASV Senātā vai Pārstāvju palātā. Viņi var ievēlēt tā sauktos divus “ēnu” senatorus, vienu “ēnu” pārstāvi un vienu nebalsotiespējīgu delegātu ASV Pārstāvju palātā. Ēnu kongresmeņi nevar balsot zālē vai komitejā. Viņu loma ir aizstāvēt valsts statusu. Nebalsotiespējīgais delegāts var darboties komitejās, balsot komitejās, runāt Pārstāvju palātas zālē, ierosināt grozījumus un izvirzīt likumprojektus. Delegāts nevar balsot Pārstāvju palātas zālē.

(Puertoriko ir divi ēnu senatori, četri ēnu pārstāvji un viens nebalsotiespējīgs delegāts. Samoa, Guama, Ziemeļu Marianas salas un ASV Virdžīnas salas katrā ir viens nebalsotiespējīgs delegāts.)

Vašingtonas iedzīvotāji rīko vietējās vēlēšanas, kurās viņi balso par 13 apgabala padomes locekļiem — līdzīgi kā pilsētas padomei — un mēru. Viņi arī balsot par Konsultatīvajiem Apkaimes Komisijas locekļiem, no kuriem katrs pārstāv aptuveni 2000 cilvēku. Visbeidzot, ASV Konstitūcijas 23. grozījums, kas ratificēts 1961. gadā, dod galvaspilsētai elektorus valsts prezidenta vēlēšanās.

Tikai Kongress var likumdošanu par to, ko Vašingtonas iedzīvotāji var un nevar balsot. Pārstāvju palātas deputāti un senatori to dara tajā paša veidā, kā viņi balsotu par jebkuru federālo likumu. Viņi izstrādā likumprojektu, kas maina vēlēšanu noteikumus galvaspilsētai un balso par to. Likumprojektam pēc tam jāiziet cauri Pārstāvju palātai un jānodod Senatam, lai to parakstītu prezidents. Balsojums, kas notika 2024. gada 23. maijā, bija viens no šiem balsojumiem.

Likumprojekta teksts, H.R. 192, bija vērsts uz to, lai atceltu likumu, kas atļauj nepilsoņiem Vašingtonas apgabalā balsot vietējās vēlēšanās. D.C. Nepilsoņu Balsošanas Akts tika pieņemts 2023. gadā, un lai gan daži vēlētaji uzsūdzēja to tiesai, ASV apgabaltiesa Kolumbijas apgabalai noraidīja prasību. 2024. gada 23. maijā 143 demokrati nobalsoja par likuma saglabāšanu,

Vietējās vēlēšanas citur

Pašvaldības trīs citos štatos atļauj nepilsoņiem balsot vietējās vēlēšanās: Kalifornijas štatam, Merilendas štatam un Vermontas štatam. Septiņi štati to aizliedz, tostarp Alabama, Kolorado un Ziemeļdakota. Daudziem nav skaidru šķēršļu tam.

Attiecībā uz federālajiem vēlēšanamiem nepilsoņiem ir izteikti aizliegts balsot tajos. Tas ietver prezidenta vēlēšanas, bet arī senatora un kongresa vēlēšanas,

(a) Ir nelikumīgi jebkuram svešzemju pilsonim balsot jebkurās vēlēšanās, kas notiek tikai vai daļēji ar mērķi ievēlēt kandidatu prezidenta, viceprezidenta, prezidenta elektora, Senata locekļa, Pārstavju palatas locekļa, Kolumbijas apgabala delegata vai rezidenta komisijas amatos, ja vien—

(1) vēlēšanas notiek daļēji ar kaut kuru citu mērķi;

(2) svešzemju pilsoņiem ir atļauts balsot par šo citu mērķi saskaņa ar štata konstitūciju vai likumu vai vietējo tiesību aktu; un

(3) balsošana par šo citu mērķi notiek neatkarīgi no balsošanas par kandidatu šiem federālajiem amatiem tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos pašos veidos tajos paš

Turklāt šis apgalvojums virspostenos izskatījies kļūdaini un šķietami ir jaunakais solis labicentristiskas kampaņas uzticības graujošanai ASV vēlēsanu procesiem.

Likumprojekts H.R. 192 Senatam ir ļoti mazas izredzes iziet cauri,