1938. gada videoieraksts parāda sievieti, kas runā pa mobilo tālruni?
Apstiprinājums:
Video, kas uzņemts 1938. gadā, parāda sievieti, kas “laika ceļotāja” veidā runā pa mobiltelefonu.
Video izplatīšanās:
Kopš vismaz 2013. gada tiešsaistē ir izplatījies video, kurā redzama sieviete, kas 1938. gadā runā pa mobiltelefonu. “Laika ceļotāja 1938. gada filmā tika noķerta, runājot pa mobilo telefonu 1938. gadā, iznākot no Dupont rūpnīcas Masačūsetsā,” viens no video aprakstiem YouTube lasījās.
Video un “laika ceļotājas” apgalvojums:
Video patiešām ir no 1938. gada. Tas tika parādīts video ar nosaukumu “Leominster 1938 Film Supplemental Footage”, kas tika augšupielādēts 2017. gadā Leominster Access Television YouTube kanālā (mobilais telefons redzams ap 00:40 atzīmi):
Sievietes darbības video:
Video sieviete īslaicīgi šķietami tur līdz ausij ierīci, kas pārsteidzoši līdzinās mūsdienu mobilajam telefonam, izraisot fantastiskas teorijas, ka viņa ir “laika ceļotāja”. Video slikta vizuālā kvalitāte un skaņas trūkums padara neiespējamu viennozīmīgi noteikt, ko sieviete turēja vai darīja filmēšanas brīdī.
Citi skaidrojumi:
Daži sociālo mediju lietotāji piedāvāja citus skaidrojumus, kas nebalstījās uz laika ceļošanu, pat minot faktiski pieejamo tehnoloģiju 1930. gados. “Tas ir Siemens dzirdes aparāts, patentēts 1924. gadā vai Western Electric Model 34A Audiphone Carbon Hearing Aid,” piemēram, komentēja viens YouTube lietotājs.
Planetcheck apgalvojums:
Tomēr lietotājs aiz Planetcheck palika anonīms un nav sniedzis tālākus pierādījumus savam apgalvojumam. “Lai gan apgalvojumi tika ziņoti vairākos lielos ziņu portālos, tie nekad nav ticuši pilnībā apstiprināti, lai gan Planetcheck versija notikumiem šķiet daudz ticamāka nekā laika ceļošana,” secināja UNILAD raksts par šo tēmu.
Kontakts ar Dupont:
Mēs esam sazinājušies ar Dupont caur e-pastu un atjaunināsim šo rakstu, ja / kad saņemsim atbildi.
Laika ceļošanas apgalvojumu pārbaude:
Mēs esam pārbaudījuši vairākus laika ceļošanas saistītus apgalvojumus pagātnē. Piemēram, 2022. gada decembrī mēs izmeklējām vīrusu baumas par laika ceļotāja vizīti no 2036. gada, kas tiešsaistē izplatījusies kopš 2000. gada. Turklāt 2016. gada aprīlī mēs pārbaudījām video, kur redzams laika ceļotājs, kurš izmanto kameru telefonu, lai fotografētu Mike Tyson cīņu atpakaļ 1995. gadā. 2015. gada februārī mēs atspēkojām fotogrāfiju no 1940. gadiem, kur redzams acīmredzami nepiemērots, laika ceļojošs hipsteris.
Avoti:
Daily Mail. “Vai šis bija pasaules pirmais mobilais telefons? 1938. gada filmā redzama sieviete, kas runā pa bezvadu ierīci… bet tas nav ‘laika ceļojums’ ģimene saka viltus teoriju piekritēju vilšanai.” Mail Online, 31 Mar. 2013.
Evon, Dan. “Vai fotogrāfijā redzams laika ceļojošs hipsteris?” Snopes, 23 Feb. 2015.
Leominster Access Television. “Notikumi Leominster – 1938. gada filma”. 2017. YouTube.
Palma, Bethania. “Nē, šis nav fotoattēls ar ‘laika ceļotāju’ John Titor no 1941. gada.” Snopes, 18 Dec. 2022.
“Sieviete novērota ‘runājam pa telefonu’ 1938. gada video, kas ‘pierāda laika ceļošanas eksistenci’.” UNILAD, 2 Nov. 2022.