32 pēdu garais tilts no Kanādas uz ASV ir pasaules īsākais starptautiskais tilts?
Amerikas Savienotās Valstis Ceļojumi Kanāda tilts

32 pēdu garais tilts no Kanādas uz ASV ir pasaules īsākais starptautiskais tilts?

Apvienotās valstis un Kanāda

Apgalvojums:

Pasaules īsākais starptautiskais tilts savieno mājas īpašumu, kas atrodas gan Kanādā, gan ASV.

Konteksts

Tilts ir reāls, savienojot Ontārio Zavikonas salu ar mazāku salu. Tomēr šis pāreja nav “pasaules īsākais starptautiskais tilts”, jo tas nepāršķērso Kanādas-ASV robežu. Drīzāk tilts un salas atrodas izņemti Kanādā. Turklāt apgalvojums, ka vienas personas dzīvojamais īpašums aptver abas salas, nav apstiprināts.

Gadiem ilgi sociālajos medijos tika apgalvots, ka īss tilts — tikai 32 pēdas garš — savieno mājas īpašumu, kas aptver divas salas, un tas ir “pasaules īsākais starptautiskais tilts”, jo viena no salām atrodas Ņujorkā, bet otra – Kanādā. Tas savieno “mājas īpašnieku Kanādā ar viņa pagalmu Ņujorkā”, saskaņā ar attēlu, kas kopīgots Facebook:

Tilts, kas savieno Ontārio Zavikonas salu ar mazāku salu, patiešām ir reāls. Tomēr tas nav pasaules īsākais starptautiskais tilts, jo tas atrodas pilnībā Kanādā. Tāpēc tika noteikts, ka šis apgalvojums ir “Nepatiesība”.

Lai gan īpašums pastāv, netika apstiprināts vai atspēkots apgalvojums, ka vienas personas dzīvojamais īpašums aptver abas salas.

Tika sazināts ar Kanādas valdību (īpaši ar aģentūru, kas palīdz federālajai valdībai pārvaldīt īpašumus), lai iegūtu vairāk informācijas par salām, tostarp vai tās patiešām ir vienas personas dzīvojamais īpašums. Mēs arī jautājām, vai ir iespējams, ka ASV-Kanādas robeža varētu būt mainījusies pēdējā desmitgadē un kādā brīdī salas bija atdalītas ar to. Mēs atjaunināsim šo rakstu, ja saņemsim atbildi.

Tikmēr Aleksandrs Baillairgé-Charbonneau, Kanādas valdības pārstāvis, apstiprināja, ka “tilts starp Zavikonas salu un mazāko salu atrodas Kanādas robežās”.

Google Maps un Kanādas Ģeogrāfisko nosaukumu datubāze — Kanādas oficiālais datubankas nosaukumu un to atribūtu datubankas — parādīja Zavikonas salu Ontārio robežu ietvaros Svētajā Lorenca upē. Tikmēr Zavikonas sala ir aptuveni 1800 pēdu attālumā no Huguenot salas, kas ir viena no tuvējajiem zemes gabaliem kaimiņvalstī ASV (konkrēti Ņujorkas štatā).

Zavikonas sala, kas iepriekš bija pazīstama kā Aspasia sala, atrodas Tūkstoš salu reģionā — kas, saskaņā ar 1000 Islands Tourism Council ASV, ir “apskates paradīze”, kas atrodas “mierīgajos robežos” starp Ņujorku un dienvidaustrumu Ontārio. Neskatoties uz reģiona nosaukumu, tas patiesībā aptver 1864 salas, kas izplatītas vairāk nekā 50 jūdžu garumam pa ūdeni. Saskaņā ar tūrisma vietni:

Lai tiktu uzskatīta par salu, tai jāpaliek virs ūdens 365 dienas gadā un jāatbalsta dzīvs koks. Daudzas ir atvērtas sabiedrībai un tajās atrodas parki, kempingi un vasarnīcu noma. Wellesley sala (ASV) ir savienota ar ASV un Kanādas kontinentu ar Tūkstoš salu Starptautisko tiltu. Wolfe, Howe un Simcoe salas (Kanāda) ir sasniedzamas ar prāmjiem. Tūkstoš salu Nacionālais parks (Kanada) ir 21 salu grupa gar 1000 Islands Parkway, Ontariju, kas ir atvērtas sabiedrībai.

Saskaņā ar Gananoque 1000 Islands Visitor Center Kanadai ideja par Zavikonas salas tiltu, kas šķērso divas valstis, ir “populārs, bet nepareizs stasts.” Zavikonas sala “atrodas pilnībā Kanadas teritorijai”.

Ka ceļojumu žurnalistikas vietne Atlas Obscura ziņoja 2013. gada jūnijam stasts par Zavikonas salu “atgriežas līdz 19. gadsimta beigam ar mazo tiltu starp divam salam teikts būt īsakajam starptautiskajam šķērsojumam pasaulē.” Piemēram, 1910. gada attēls, kas ir publiskajam domenam paredzēts parasti rada divas salas “ar Kanadas un Amerikas karogiem” attiecīgajam salam:

Saskaņa ar Sovereign Limits, datubanku, kas sniedz informaciju par starptautiskajam robežam, ASV-Kanadas robeža sarakstnieki izveidoja 1783. gada Parizes līguma ietvaros. Kopš tada tika pabeigta gandrīz desmit reizes. Iespējams ka robeža pie Zavikonas salas var būt mainijusies kada laika 20. vai 21. gadsimta laika.

Papildus Kanadas valdibai tika sazinats ar Ņujorkas štata Parks, Recreation and Historic Preservation biroju lai uzdot jautajumus par tiltu un tuvum esošo robežu. Mēs atjauninam šo rakstu attiecigi.

Taču karogs uz privata īpašuma neliecina par īpašuma valsti.

Cita attela Wikimedia Commons rada tilta 2016. gada fotoattelu. Attels neradija nekadas digitala manipulacijas pazimes – tas šķita būt autentisks tilta dokumentacijas attels. Šaja fotoattela tilta margas rada Kanadas un Amerikas karogus, ka ari tas kas šķita būt Ungarijas karogs. Pedeja valsts atrodas pilnigi cita kontinenta.