Jauns LGBTQ+ lepnums karogs?
Geju tiesības LGBTQ Transseksuāļi Ziņas

Jauns LGBTQ+ lepnums karogs?

Apvienojot daudzus simbolus, radīts jauns lepnuma karogs

2024. gada 30. aprīlī vairāki sociālo mediju konti dalījās ar attēlu, kas esot jauna LGBTQ+ lepnuma karoga versija.

“Es biju bezsaistē divas dienas un, šķiet, ir parādījies jauns, iekļaujošāks lepnuma karogs,” publicēja konts Libs of TikTok.

“Iepazīstieties ar jauno, uzlaboto LGBTQ+ lepnuma karogu,” publicēja konts End Wokeness, piebilstot “nē, tas nav satīra.”

Karogs var nebūt satīra, bet tas arī nav nekas, ko konkrēta grupa, organizācija vai kustība izmanto. Tas arī nav “jauns”. Tas ir vienas personas pašizveidots karogs, kas augšupielādēts Wikimedia Commons vietnē 2022. gada 22. decembrī ar lietotājvārdu “TransIphis”. Wikimedia Commons ir Wikipedia saistītais pakalpojums, kurā tiek uzglabāti brīvās lietošanas, lietotāju augšupielādētie attēli.

Šis karogs ir izdomāts, ierosināts vai vietēji izmantots neoficiāli. Tas nav pieņemts oficiālā kapacitātē, un lai gan tas var būt nosaukts tā, it kā tas būtu oficiāls kādas ģeogrāfiskas vai citas vienības karogs un tam var būt vizuālie elementi, kas līdzinās šīs vienības oficiālajiem logotipiem vai karogiem, tam nav nekādas oficiālas atzīšanas. Šāda veida karogu nedrīkst pievienot nevienam rakstam vai lapai, ja to oficiāli nav ierosinājusi valdības aģentūra, par to nav ziņojuši mediji vai tas nav izmantots vietējā mērogā.

Karogs pats par sevi apvieno daudzu esošo LGBTQ+ simbolu elementus. Attēla radītājs Wikimedia Commons vietnē izskaidroja katra elementa nozīmi:

No kreisās uz labo:

Daudzkrāsainajam zobenam ir trans karoga krāsas.

Balts simbolizē pāreju, dzimumneitrālas personas, dzimumu neievērojošas un nedzimuma personas, rozā simbolizē sievišķību un zils simbolizē vīrišķību.

Brūnās un melnās svītras […] simbolizē gan krāsainos cilvēkus, gan tos, kas dzīvo ar HIV un AIDS.

Lillā loks ir apvilkts ar vienu dzelteno loku tā ārpusē un vienu tā iekšpusē, simbolizējot interseksu kopienas cilvēkus. Tas aptver zobenu, parādot, ka interseksu cilvēki var būt jebkuras dzimuma, rases, seksualitātes vai citas identitātes.

Loks ir nepārtraukts un neapdarets, simbolizējot veselumu un pilnību, kā arī interseksu cilvēku potenciālu. Krāsas lillu un dzeltenu izmanto tāpēc, ka neviena no tām tradicionālajā izpratnē nevar simbolizēt dzimumu binaritāti.

Sarkanais lietussargs ir astoņdaļīgs nojume, no kurām divas ir pilnībā pārklātas ar zobenu, bet divas daļas atrodas tieši pretēji pilnībā pārklātajiem un nav nokrāsotas sarkanā krāsā.

Lietussargs pats par sevi simbolizē seksa darbiniekus un ir arī vietā, lai simbolizētu tos aktīvistus, kas bija vai joprojām ir seksa darbinieki.

Rozā trijstūris simbolizē tos LGBTIQ+ kopienas cilvēkus, kas vēsturiski zaudēti naida noziegumu dēļ, pret LGBTIQ+ likumiem un citiem pret LGBTIQ+ aktivitātēm, ieskaitot Shoah.

Zem tā ir cilvēku ar invaliditāti tiesību karogs. Trīskrāsu karogam ir zelta, sudraba un bronzas krāsas, kas simbolizē Paralimpisko spēļu medaļas, šīs krāsas arī simbolizē kolektīva pārvarētos šķēršļus.

Aiz zobena, loka un lietussarga atrodas deviņsvītru lepnuma karogs. No augšas uz leju krāsas un to nozīmes ir lavandas krāsa simbolizē dažādību, rozā krāsa simbolizē seksu, sarkanais simbolizē mīlestību, oranžais simbolizē dziedināšanu, dzeltenais simbolizē saules gaismu, zaļais simbolizē dabu, tirkīza simbolizē maģiju, indigo simbolizē mieru un purpursarkanais simbolizē garu.

Tā kā šis attēls ir vienas personas “izdomāts, ierosināts” vai neoficiāls darbs un nav jauns LGBTQ+ kustības simbols, mēs varam apgalvot ka šis apgalvojums ir “Nepaties.”