Nē, Ilons Masks nav miris.
Nepatiesas baumas par Elona Maska nāvi
2024. gada aprīlī izplatījās nepatiesi apgalvojumi, ka Elon Musk ir miris. Piemēram, viens no virāliem tvītiem dalījās ar rakstu ar nosaukumu “Elon Musk – miris 52 gadu vecumā – saka, ka nav nepieciešami dezinformācijas likumi”, uz ko daži komentētāji atbildēja ar ziņojumiem, kas liecināja, ka viņi uzskatīja nāvi par patiesu. Līdz šim brīdim ziņa ir ieguvusi vairāk nekā 676 600 skatījumu un 14 000 patikšņu.
Reddit lietotājs arī dalījās ar rakstu, kas līdz šim brīdim ir ieguvis 41 000 balsu.
Publicētais raksts, kas parādīts satīras ziņu vietnē The Shovel, nepiedāvāja nekādus pierādījumus, kas ļautu neatkarīgi pārbaudīt apgalvojumu, kā arī nesniedza informāciju par Elona Maska nāves cēloni vai apstākļiem.
Turklāt Reddit ziņas izplatīja nepatiesu baumu, un viena no tām līdz šim brīdim ir saņēmusi vairāk nekā 41 000 balsu.
Pilnīgi 100% faktiski* publicēta informācija par Elon Musk, kurš saka, ka nav nepieciešami dezinformācijas likumi
nou/pocketfullofdragons vietnēLeopardsAteMyFace
Šīs ziņas sekoja līdzīgu ziņu viļņiem pēdējos gados, kas izdomāja slavenības nāvi, tostarp to, ka viņš blank”>miris automašīnas akumulatora eksplozijā 2021. gadā un blank”>miris pašnāvībā 2023. gadā.
Tomēr nebija pierādījumu, ka SpaceX un Tesla izpilddirektors būtu miris līdz 2024. gada aprīlim. Ja tas būtu noticis, uzticami ziņu avoti, piemēram, Associated Press, būtu publicējuši nekrologus, lai pieminētu viņa nāvi. Tas nebija noticis.
Vietne, kas publicēja sākotnējo rakstu, The Shovel, savus rakstus apraksta kā “satīru”, un lapa tās tīmekļa vietnē norāda šādu atrunu:
Lielākoties mūsu publicētie raksti ir izdomāti ziņu stila raksti, bet mēs apsvērsim arī citus formātus (piemēram, kā-darīt rokasgrāmatas, redaktora stila gabalus, sarakstus, karikatūras utt.). Raksti par Peppa Pig apakšzemes komunistiskajiem apakštoņiem jāsūta uz The Australian.
Slavenību nāves viltus ziņas ir veids kā izplatīt nevērtīgas ziņas, kas paredzētas, lai viegli ietekmējami lasītāji pavadītu laiku tīmekļa vietnē vai sazinātos ar sociālo mediju lietotāju, jo iesaistīta ir slavena persona. Šādi raksti bieži vien ir klikšķināšanas lamatas, ja ne tieši krāpnieciskas skeimes. Retos gadījumos nepatiesie baumi balstās uz neprecīzu ziņošanu vai pārpratumiem.
Šeit ir mūsu apkopotais saraksts ar slavenību nāves viltus ziņām, kas mērķējušas uz visiem no Clint Eastwood līdz Josh Peck līdz Sam Elliot līdz Celine Dion.