Pamests pils “iesaldēta laikā” pēc tam, kad īpašnieks nomira uz “Titanic”?
Apstiprinājums:
Fotogrāfijas un video rāda Francijas pili, kuru pamest pēc tās īpašnieka, norvēģu uzņēmēja Engelharta Kornēlija Østbija, nāves “Titanic” katastrofā.
Konteksts
Pils tika “pamesta” ap 2017. gadu. Fotogrāfijās redzamās mēbeles tika ievietotas tur 2000. gados. Nav pierādījumu, ka Østby kādreiz būtu bijis šajā īpašumā.
Ap 2020. gadu baumas par “noslēpumainu”, pamestu pili Francijā iedvesmoja daudzus tā sauktos “pilsētas izpētītājus” (“urbex” īsumā) atrast tās atrašanās vietu, ielauzties un fotografēt tās pamesto saturu. Īpašums ir pazīstams kā Chataeu de la Chasseigne, un tam ir ilga vēsture, kas aizsākās 1500. gadā.
Viens no cilvēkiem, kurš 2022. gadā iedvesmojās turp doties, bija urbex TikTokeris Ramy Awad. Šajā ceļojumā viņš izveidoja video ar nosaukumu “Izpētot pili, kuras īpašnieki bija pasažieri uz “Titanic””, kas kļuva vīrusveidīgs, pateicoties ziņu avotiem, piemēram, New York Post un Newsweek. Runājot ar the Post, Awad apgalvoja, ka:
[Šī] īpašuma reiz bija mājvieta norvēģu uzņēmējam Engelhartam Kornēlijam Ostbijam, kurš gāja bojā jūras traģēdijā 1912. gada 14. aprīlī. […] Awad apgalvoja, ka pilī atradis dokumentus, kas saista norvēģi ar pili.
Viņš dalījās būtībā ar to pašu video atkal 2024. gada maijā, vēlreiz izraisot baumas par saikni ar “Titanic”.
Snopes nevar atrast nekādus pierādījumus, kas apstiprinātu apgalvojumu, ka Østby dzīvoja šajā rezidencē, bet mēs varam atrast pietiekami daudz pierādījumu pret šo priekšstatu.
Kas bija Engelharts Kornēlijs Østby?
Østby piedzimis Norvēģijā 1847. gadā. Viņš pārcēlās uz Amerikas Savienotajām Valstīm 1869. gadā un apmetās Providence, Rodailendas štatā. Tur viņš kļuva slavens kā juvelieris un vēlāk kā bankas izpilddirektors. Būdams atraitnis savas nāves brīdī, viņam bija pieci bērni, tostarp viena meita, Helēna, kura ceļoja kopā ar viņu biežos biznesa braucienos uz Franciju un citām valstīm.
Atvaļinājuma laikā Francijā kopā ar Helēnu viņi nolēma iegādāties biļetes mājup caur “Titanic” pirmo reisu:
Vidus janvārī 1912. gadā Engelharts atkal devās uz Eiropu atpūsties, un Helēna viņam pavadoņoja. Viņi ceļoja pa Dienvid Eiropu un Ēģipti un, uzturoties Nicas, Francijas pilsētā, viņi pirmo reizi dzirdēja par iespēju atgriezties Amerikā ar “Titanic”. Viņi devās uz Parīzi, kur satika Franku un Annu Vorenu, ar kuriem jau bija iepazinušies Ēģiptē. Voreni jau bija ieguvuši biļeti uz “Titanic”.
Engelharts samaksāja £62 par viņu biļetēm, saskaņā ar White Star viņu pēdējā adrese bija c/o Brown Shipley, Pall Mall, London SW, tātad iespējams viņi apmeklēja arī Angliju. Tomēr tieši Francijas ostas pilsētā Šerbūrā viņi iekāpa “Titanic” pirmajā klasē, Engelharts ieņemot kajīti B-30 un Helēna B-36. Engelharts līdzi nesa savu veco ārsta somu, ko vienmēr izmantoja ceļojumos. Tajā viņam bija dārgakmeņi, dārgie akmeņi un citas vērtības, ko viņš bija iegādājies Parīzē.
Helēna izdzīvoja un nonāca glābšanas laivā. Engelharts nebija tik laimīgs. Viņa līķis tika atrasts nākamajā dienā ar citu kuģi Mackay-Bennett. Østbija līķis tika nogādāts Rodailendai viņa bērēm, saskaņā ar Boston Globe ziņojumu:
E. C. OSTBY APGLABĀTS.
Ražojošais juvelieris no Providence, kurš noslīka “Titanic” katastrofā.
PROVIDENCE. R I. 4. maijs – Šodien pilsētajos šajā pilsētajos notika Engleharta C. Ostbija bēres – ražojoša juveliera, kurš noslīka “Titanic” katastrofā. Pakalpojumi bija privāti. Līķis tika atgūts ar tvaikonis Mackay-Bennett un vakar ieradās šeit no Halifax.
Kas notika ar Chateau de la Chasseigne?
Awada video par Chateau ir pavadīts ar tekstu, kas apgalvo:
Ģimene, kas dzīvoja šajā pilī, devusies uz “Titanic” un nekad neatgriezusies. 1912. gada 10. aprīlī Ostbija ģimene uzkāpa uz “Titanic”, dodoties uz Ņujorkas pilsētu.
“Titanic” nogrima Ziemeļatlantijas okeanā, prasot 1503 cilvēku dzīvības. Viņu līķi nekad netika atgūti no okeāna. Atrodama Francijas teritorijas pilis paliek pamesta [un] laikmetos sasalusi.
Zinot to mazumiņu par Østby, ir pietiekami daudz lai atzītu vairākas faktiskas neprecizitātes šajos tekstos. Tikai divi Østbija ģimenes locekļi bija uz “Titanic”, un viens no tiem izdzīvoja. Engelmans Østby līķis patiešam tika atgūts un nosūtīts atpakaļ uz mājvietu. Šī miteklis bija Rodailendes štatam nevis Francijai.
Vairums: “Titanic” katastrofas laikam Chasseinge īpašumam piederošai franču ģimenei bija saistība ar seno aristokratiem. Šai ģimenei bija atbildība par struktūras uzbūvi, kas pašlaik ir sabrukumam saskaroties ar Souterrain-Lyon. Ģimene to saglabaja četru paaudžu garumam:
Pirmo reizi to ieguvusi kungs, to nopirka gravis kura tēvs bija karaliskais musketieris un matriks nacis no vienas no senakajam franču aristokratijas ģimenem. Tieši viņš veica šas pärveidojumus.[…] Mums zinams ka pils [palika] vinä gimene apmeram simts gadus. Tas bija neapšaubami vinä mazmazmazmazdels kurš to izlikä pardosanä 20.gadsimta beigäs.
Tas neatstaj vietu Østbija ģimenei iegūt pilis īpašumtiesibas.
Turklät vairaki video vai ziņojumi sociälajos medijos un blogos liecina vai stipri norada ka īpašums palika “laikmetos sasalis” sekojot tam ka tas tika pamests pec tå saimnieka naves uz “Titanic”. Patiesibä gandrïz nekas kas redzams attelos nav saistits ar tå vesturiskajiem ipasniekiem.
2005.gadä italu pars ziñojuma iegädäjas ipašumu ka brïvdienas majokli un pievienoja daudzus attelos redzamos priekšmetus. Saskaņä ar Souterrain-Lyon šie priekšmeti ietver otrreiz izmantotus materiälus no franču labdarïbas organizacijas Emmaüs kas ir lidziga Pestïšanas armijai.
2017.gadä saskaņä ar bezpeļnas organizaciju kas aizsargä ipašumu no vandalisma un strukturälas sabrukuma indoneziešu pars iegädajas ipašumu un nekad neatgriezas. Bezpelnas organizacija izveidoja petïciju 2021.gada augustä lai valdiba konfiscetu ipašumu no tiem ipasniekiem kas acimredzami nav maksajuši nekädus nodoklus par ipašumu ka ziño vietejä franču prese (tulkots ar Google):
Lai ietekmetu vietnes naktotni interesenti (ap desmit cilveki ieskaitot šos cetras jauniešus) izveidoja biedribu (Les Amis de la Chasseigne). Biedrïbas biedri cenšas sazinaties ar ipasniekiem (indoneziešu pars kas tur bija tikai reizi parakstot pardosanas lïgumu). Viñi iegädajas citus pilis Francijä un ärzemes.
Mes sazinajämies ar bezpeļnas grupu Friends of Chateau de la Chasseigne caur tås petïcijas lapu lai jautätu vai tas ir dzirdejis kaut ko par iespejamu saiti ar “Titanic”. Grupa nekavéjoties neatbildéja uz mūsu pieprasïjumu komentärus.
Tå kâ avots kas apgalvoja ka Chateau de la Chasseigne tika pamesta pec pasažiera naves uz “Titanic” nav sniedzis nekädus pierädïjumus kas atbalsta šo ideju jo atteli räda majokli ta kâ tas tika pamests ap 2017.gadu nevis 1912.gadä un jo Østbija gimene dzïvoja Providence Rodailendas štatä nevis Francijä mes vërtéjam šo apgalvojumu ka “Nepatiesu”.