"Pasaules īsākais starptautiskais tilts" savieno īpašnieka īpašumus ASV un Kanādā?
Amerikas Savienotās Valstis Ceļojumi Kanāda tilts

“Pasaules īsākais starptautiskais tilts” savieno īpašnieka īpašumus ASV un Kanādā?

Apvienotās pasaules īsākais starptautiskais tilts

Apstākļi

Tilts ir īsts, savienojot Ontārio Zavikona salu ar mazāku salu. Tomēr šī pāreja nav “pasaules īsākais starptautiskais tilts”, jo tā nepāršķērso Kanādas un ASV robežu. Drīzāk tilts un salas atrodas tikai Kanādā. Turklāt apgalvojums, ka vienas personas dzīvesvieta aptver abas salas, nav apstiprināts.

Interneta ziņojumos tiek apgalvots, ka neliels 32 pēdu garš tilts starp divām salām ir “pasaules īsākais starptautiskais tilts”, kas savieno “īpašnieku Kanādā ar viņa pagalmu Ņujorkā”.

Kanādas valdības pārstāvis Aleksandrs Bailērgē-Šarbonejs apstiprināja, ka “tilts starp Zavikona salu un mazāko salu atrodas Kanādas robežās”.

Google Maps un Kanādas Ģeogrāfisko nosaukumu datubāze — Kanādas oficiālā vietu nosaukumu un to atribūtu datubāze — parādīja Zavikona salu Ontārio robežās Svētā Lorenca upē. Tikmēr Zavikona sala atrodas aptuveni 1800 pēdu attālumā no Huguenot salas, kas ir viena no tuvākajiem zemes gabaliem kaimiņu ASV (īpaši Ņujorkas štatā).

Zavikona sala, kas iepriekš bija pazīstama kā Aspazijas sala, atrodas Tūkstoš salu reģionā — kas, saskaņā ar 1000 Islands Tourism Council ASV, ir “skatītāju paradīze”, kas atrodas “mierīgajā robežā” starp Ņujorku un dienvidaustrumu Ontārio. Neskatoties uz reģiona nosaukumu, tas patiesībā aptver 1864 salas, kas izplatītas vairāk nekā 50 jūdžu garumā pa ūdeni.

Lai tiktu uzskatīta par salu, tai jābūt virs ūdens 365 dienas gadā un jāatbalsta dzīvs koks. Daudzas ir atvērtas publikai un tajās atrodas parki, kempingi un mājiņu noma. Wellesley sala (ASV) ir savienota ar ASV un Kanādas kontinentu ar Tūkstoš salu Starptautisko tiltu. Wolfe, Howe un Simcoe salas (Kanāda) ir sasniedzamas ar prāmjiem. Tūkstoš salu Nacionālais parks (Kanāda) ir 21 salu grupa gar 1000 salu ceļu Ontārio, kas ir atvērtas publikai.

Saskaņā ar Gananoque 1000 Islands Visitor Center Kanādā, Zavikona salas tilta ideja, kas pārklāj divas tautas, ir “populārs, bet nepareizs stāsts”. Zavikona sala “atrodas pilnībā Kanādas teritorijā”.

Ceļojumu žurnalistikas vietne Atlas Obscura 2013. gada jūnijā ziņoja, ka Zavikona salas stāsts aizsākies 19. gadsimta beigās ar mazo tiltu starp abām salām, kas esot bijis īsākais starptautiskais šķērsojums pasaulē. Piemēram, 1910. gadam piederošs publiski pieejams attēls it kā parāda abas salas “ar Kanādas un Amerikas karogiem” attiecīgajās salās:

Saskaņā ar Sovereign Limits, datubāzi, kas sniedz informāciju par starptautiskajiem robežpunktiem, ASV-Kanādas robeža sākotnēji tika noteikta ar 1783. gada Parīzes līgumu. Kopš tā laika to ir pārskatījuši gandrīz desmit reizes. Iespējams, ka robeža pie Zavikona salas kaut kad 20. vai 21. gadsimtā var būt mainījusies.

Papildus Kanādas valdībai tika sazināts ar New York State Office of Parks, Recreation, and Historic Preservation, lai uzdotu jautājumus par tiltu un tuvumā esošo robežu. Mēs atjaunināsim šo rakstu attiecīgi.

Taču karogs, kas plīvo privātīpašumam, ne vienmēr norāda uz īpašuma valsti.

Cits attēls, ko uzņēmis Wikimedia Commons, rāda tiltu 2016. gada fotogrāfijā. Attēlā nav redzamas digitālas manipulācijas pazīmes — tas šķiet autentisks tilta dokumentējums. Šajā fotoattēlā tilta margas parāda Kanādas un Amerikas karogus, kā arī Ungārijas karogu. Pēdējais valsts atrodas pilnīgi citā kontinenta daļa.