Pēdējie zināmie attēli par princesi Diānu pirms viņas nāves?
Apstiprinājums:
Divi fotogrāfijas ar princesi Diānu, kurās redzami tikai viņas mati, bija pēdējie uzņēmumi pirms viņas nāvējošā autoavārijā 1997. gada 31. augustā.
Fotogrāfijas uzņemtas tieši pirms avārijas
Daudzi apgalvo, ka divas fotogrāfijas, kas tika uzņemtas ātri pēc kārtas, bija pēdējās, kas no viņas dzīvas tika uzņemtas. Tā kā tās tika uzņemtas caur priekšējo vējstiklu, redzami tikai viņas mati. Al Fajeds ir daļēji redzams viņas blakus vienā attēlā, savukārt Pauls sēž pie stūres, un Al Fajeda miesassargs Trevors Rīss-Džonss (vienīgais izdzīvojušais) sēž viņa labajā pusē.
Pēdējais zināmais attēls ar princesi Diānu mirkļos pirms viņas traģiskās nāves
Franču fotogrāfs Žaks Langevins uzņēma fotogrāfijas, kad Diāna un Al Fajeds atstāja viesnīcu pirms nelaimes. Langevins vēlāk intervijā CBS teica, ka Sygma aģentūra viņu bija norīkojusi uz Ritz Paris viesnīcu, lai fotografētu Diānu un Al Fajedu. Pēc iepriekš minēto fotogrāfiju uzņemšanas Langevins apgalvoja, ka devies atpakaļ pie draugiem vakariņām un nejauši ieradies avārijas vietā aptuveni 15 minūtes vēlāk, pēc tam, kad tur jau bija ieradusies policija.
Vairāki paparaci atzina, ka vajāja automašīnu, kad tā aizbēga no viesnīcas, un aptuveni 10 minūtes vēlāk melnais “Mercedes” ietriecās Pont de l’Alma tunelī ap plkst. 00:23 1997. gada 31. augustā. Pauls vadīja automašīnu vairāk nekā divreiz lielākā ātrumā nekā atļauts.
Daudzi apgalvo, ka paparaci uzņēma papildu fotogrāfijas ar Diānu pēc avārijas, bet pirms viņu nogādāšanas slimnīcā, kur viņa mira ap plkst. 4:00, kas nozīmētu, ka divas Langevina uzņemtās fotogrāfijas nebija pēdējās, kas no viņas dzīvas tika uzņemtas. “Ir bildes ar viņu mirstam,” viens Reddit lietotājs komentēja iepriekš minēto ierakstu. “Vietā, lai palīdzētu, paparaci tikai fotografēja avāriju.”
Vai tika uzņemtas fotogrāfijas ar Diānu pēc avārijas, bet pirms viņas nāves?
Mēs izpētījām apgalvojumu, ka paparaci uzņēma fotogrāfijas ar Diānu avārijas vietā, un atradām pietiekami daudz pierādījumu, kas liecina, ka paparaci tiešām tika uzņemti šie attēli, lai gan tie lielā mērā ir saglabāti no publikas.
Franču policija sākotnēji apsūdzēja Langevinu un vēl astoņus fotogrāfus slepkavībā, bet Francijas augstākais tiesa 2002. gadā atcēla slepkavības apsūdzības. Francijas tiesa notiesāja Langevinu un vēl divus fotogrāfus par privātuma iebrukumu par to, ka viņi uzņēma bildes automašīnas iekšpusē drīz pēc tās avārijas.
Prokurors Beatrise Votreina trīs fotogrāfu tiesas prāvā ziņoja, ka fotogrāfi turpināja fotografēt avārijas vietu.
“Viņi centās fotografēt trauksmi, izmisumu, tas bija cilvēki, kas mirst. Ja šie mirkļi netiek respektēti, tad mēs slīdam totalitārisma virzienā,” viņa teica tiesai toreiz.
Saskaņā ar The Guardian publicēto rakstu 2007. gada oktobrī, izmeklēšana par juristiem rādīja “tuvplāna fotogrāfijas ar Diānu, Velsas princesi, kas guļ smagi ievainota “Mercedes” vrakos”. Raksts turpināja:
Attēli bija daļēji pikselizēti, bet joprojām varēja saskatīt viņas blondos matus un sejas sānu.
Vienam no fotogrāfa Laslo Veresa bija redzama Dianna grīdai pie automašīnas aizmugurē ar paceltu kaju.
Citam fotogrāfam Romualdam Ratam bija redzams riebjas pie atvērtajiem “Mercedes” durvīm tieši pēc avrjas.
Attelos arī bija redzams neatliekamais ārsts Frederiks Mailliez, kurš ārstēja Diannu tieši pēc avrjas Pont de l’Alma tunelī 1997. gadam kas nogalinaja viņu un viņas draugu Dodi Fajedu.
Koroners Lords Justice Scott Baker teica, ka fotogrâfijas netiks publiskotas.
Advokats Maikls Mensfilds QC Al Fajeda tēvam Mohamedam Al Fajedam teica toreiz: “Ir pilnīgi skaidrs no fotogrâfijâm ko žûrija ir izskatîjusi ka paparaci kas bija klât pie avârijas vietas nebija nekâdu iebildumu pret to lai fotografetu cietusos gan automašînas iekšpusê gan tos nesot ârpus automašînas.”
Saskaņâ ar vairâkiem ziòojumiem franču policija konfiscêja lielâko daļu paparaci attêlu kas tika uzòemti pie avârijas vietas. Saskaòâ ar Associated Press policija konfiscêja aptuveni 20 filmu ruļļus.
Viena melnbaltâ attêla – iespêjams attêls aprakstîts iepriekš kâ Mailliez ârstê Diannu – plaši apgalvo ka tas ir patiesais pêdêjais attêls ar Diannu pirms viòas nâves ir sevišķi saistîjis sabiedrîbu. Lai gan mês nevarêjâm noteikt kas precîzi uzòema fotoattêlu amerikâòu auditorija to pirmo reizi redzêja CBS dokumentâlajâ filmâ “48 Hours Investigates” “Diana’s Secrets” 2004. gada aprîlî. blank”>Sabiedrîba negatîvi reağêja daudzi skatîtâji uzskatîja fotoattêla iekļaušanu par nejûtîgu un “sliktâ garšâ”. Grâmata “Lady Diana: L’ênquete criminelle” autors Žans Mišels Karadeks arî ietvêra attêlu. Savukârt 2007. gadâ britu kanâls Channel 4 blank”>plânoja râdît dokumentâlo filmu kurâ bûtu redzamas “grafiskas attêli ar Parîzes autoavâriju kas nogalinaja princesi Diannu tostarp viens kurâ redzams franču ârsts sniedzot viòai skâbekli caur masku.”
2011. gada dokumentâlajâ filmâ “Unlawful Killing” – ko finansçja Al Fajeda tçvs Mohameds Al Fajeds – bija redzams attêls (redzams zemâk esošajâ video laika zîmogâ 21:54).
Kaut arî vairâkas citas publikacijas izlaida melnbaltu attêlu – tostarp itâļu laikraksts Corriere della Sera vâcu laikraksts Bild un spâòu žurnâls Interviú – itâļu tabloîds Chi visplašâk publicçja fotoattêlu centrspredi kas saòçma bûtiski negatîvu atbildes reakciju tostarp no prinčiem Viljamam un Harijam Diannas diviem dçliem.
“Neskatoties uz atbalstu ko mums un mûsu mâtes piemiòai ir parâdîjuši tik daudzi cilvçki pçdçjo astoòu gadu laikâ mçs jûtam ka kâ viòas dçli mçs bûtu nepildîjuši savus pienâkumus pret viòu tagad ja mçs nesargâtum viòu tâpat kâ viòa reiz sargaja mûs” viòu paziòojums lasîjâs. “Tâdçļ mçs aicinâm visus pasaules medijus pilnîbâ novçrtçt to ka šada veida materiâlu publicçšana rada lielu sâpi mums mûsu tçvam mûsu mâtes âimenei un visiem tiem kas tik ârkartîgi mîlçja un cienîja viòu.”
Lielbritânijas mediji lielâ mçrâ cenzçja attêlu; tas nav iekļauts publiski pieejamos 2008. gada izmeklçšanas pieradîjumu failos lai gan attêli ar automašînu no nelielas distances pçc avârijas ir.
Izmeklçšanai ir citas pieradîjumu daļas kas apstiprina ka paparaci uzòema fotogrâfijas pçc avârijas bet pirms Diannu nogadaja slimnîca. Piemçram brîvprâtigais ugunsdzçsçjs Damians Dalbijs liecinaja izmeklçšanai ka “princese Dianna atkartoja vardus ‘ak mans Dievs’ kamçr guva traumas automašînas vrakos kamçr fotogrâfi fotografçja.”
Citi liecinieki arî stastija žûrijai ka “fotogrâfi saka fotografçt princesi sekundes pçc avàrijas un nedarîja neko lai palidzetu ievainotajiem.”
Darins Lailons kurš tobrîd bija paparaci ağentûras îpašnieks arî blank”>liecinaja caur video saiti 2008. gada izmeklçšanai ka viòam bija aptuveni 10 attêlu ar Diannu un savà autobiogràfijà “Mr Paparazzi” viòš aprakstija seviðki konkrçtu attêlu kas nekad netika publicets kurà viòa izskatijàs “kà eòels mierîga ar smaidu sejà un tikai nelielu griezumu pierè.”
2008. gada stasts publicets The Guardian teica ka “daži fotografçja no mazàk nekà diviem metriem prom ar mirušajiem un smagi ievainotiem skaidri redzami iekšpusè sagrautaja “Mercedes”. Saskaòà ar koroneri ‘var bût’ pastav vairàk fotogràfiju ko tiesa nav redzçjusi.”
Mès sazinàjamies ar Lielbritânijas Metropolitan Police (jo tà veica 2008. gada izmeklçšanu) caur e-pastu lai saòemtu apstiprinàjumu un biroja mediju kontakts atteicàs komentêt.
Kopumà òemot vèrà ka plaši pieràdîjumi liecina ka paparaci uzòema daudzas bildes ar Diannu pçc avàrijas bet pirms viòas naves slimnìca mès novèrtçjam apgalvojumu ka pre-avàrijas fotogràfijas šaja raksta augšdaļà bija pèdèjas kadreiz uzòemtas ar viòu kà “Nepareizi nosauktas”.