Sony bija spiesti atsaukt videokameras, kas varēja redzēt caur cilvēku drēbēm?
fotografēšana kailums pretrunas Tehnoloģija Vēsture

Sony bija spiesti atsaukt videokameras, kas varēja redzēt caur cilvēku drēbēm?

Apvainojums:

1998. gadā Sony izlaida videokameru, kas varēja “redzēt cauri cilvēku drēbēm”, pēc tam nekavējoties atsauca 700 000 pārdoto ierīču.

Kas ir patiesība

Patiesībā 1998. gadā Sony izlaida videokameru ar infrasarkano nakts redzamības spējām. Noteiktos apstākļos šķita, ka tā var “redzēt cauri drēbēm” – tādā nozīmē, ka kamera varēja noteikt cilvēka ķermeņa siluetu zem viņa apģērba. Sony apturēja kameru piegādi, lai modificētu funkciju.

Kas ir nepatiesība

Taču nav pierādījumu, ka Sony atsauktu simtiem tūkstošu videokameru šī iemesla dēļ vai paziņotu par to.

Gadiem ilgi tiešsaistē izplatījās baumas, ka 1998. gadā Sony izlaida videokameru, kas varēja “redzēt cauri” cilvēku drēbēm. Tā patiesi bija Sony “NightShot” videokamera, kas noteiktos apstākļos (piemēram, ja subjekti valkāja ļoti plānus audumus) un ar īpašu filtru varēja noteikt un attēlot dažu cilvēku ķermeņa kontūras zem viņu drēbēm. Tomēr mēs neatradām pierādījumus apgalvojumam, ka 700 000 videokameru tika nekavējoties atsauktas pēc tam, kad lietotāji atklāja neplānoto funkciju. Tā vietā Sony paziņoja, ka ir apturējis atlikušo nepārdoto ierīču piegādi, līdz var veikt modificēšanu.

Mēs atradām vairākus ziņu rakstus no 1998. gada par šo tēmu. Piemēram, 1998. gada augustā The Washington Post publicēja rakstu “UNDRESSED IN A FLASH? CAMERA MAY TAKE REVEALING PORTRAITS.” Tajā tika informēts, ka Sony apturējis savu Handycam videokameru piegādi, līdz tiks veiktas izmaiņas:

Šajā mēnesī Japānas elektronikas gigants apturēja savu Handycam videokameru piegādi, līdz tiks veiktas izmaiņas, pēc tam, kad Japānas žurnāls atklāja, ka kameru infrasarkanais “Nightshot” režīms, kas paredzēts nakts attēlu uzņemšanai, piemēram, guļošiem bērniem un nakts dzīvniekiem, dienasgaismas stundās var redzēt cauri drēbēm. Modificētie modeļi neļaus izmantot funkciju dienas laikā, bet daudzi sākotnējie modeļi joprojām ir pieejami vietējos veikalos.

“Precīzos apstākļos jūs domāsiet, ka redzat kaut ko, bet patiesībā neredzat,” intervijā ar Post teica Steve Uhrig, SWS Security prezidents, kompānija, kas ražo novērošanas sistēmas valdības aģentūrām, piebilstot, ka “infrasarkanais starojums var iekļūt caur viegli austiem apģērbiem un atspoguļot atpakaļ, bet ne īstā detaļā. Jūs redzat kaut ko lielu un blīvu drēbju otrajā pusē. Tas ir tāds pats ilūzija kā rentgena brilles.” Raksts turpinājās (uzsvērts mūsu):

Sony pirmo reizi atklāja savas preces potenciālu, kad Takarajima, populārs Japānas vīriešu žurnāls, jūlijā ziņoja, ka kamera kopā ar lētu filtru un noteiktiem apstākļiem – piemēram, subjektam ar ciešu, vieglu apģērbu – ļauj skatītājiem redzēt apakšveļu vai ieskatīties peldkostīmos, kad ir aktivizēta Nightshot funkcija.

Sony amatpersonas piesardzīgi atzina, ka tam var būt kaut kāda patiesība. “Inženieri Japānā mēģināja atkārtot to, kas bija darīts ziņu stāstā,” teica Sony pārstāve Dulcie Neiman. “Dažos ļoti īpašos apstākļos – atkarībā no dienasgaismas, apģērba veida, tekstūras, krāsas, biezuma, cik daudz apģērba ir uzvilkti, cilvēka attāluma no kameras – šī ziņotā spēja var tikt atkārtota.”

The New York Times 1998. gada decembrī publicēja rakstu par baumu, kurā apgalvots, ka tai “bijusi tikai vismazākais patiesības grauds: prasmīgās rokās dienas laikā pareizos apstākļos ar pareizajiem (pludmales) audumiem var būt iespējams radīt attēlu ķermenim zem tā. Kamera protams nevar redzēt cauri drēbēm un nebija nekādas atsaukšanas”:

Sony bija tikai nedaudz apkaunota; ko kompānija domāja ar No Lux funkciju, sava preses relīzē teica, bija ”ierakstīt nakts aktivitātes, piemēram jaundzimušo gulšanu”. Lai gan bija pārdoti 400 000 vienību, Sony modificēja infrasarkanos raidītajus jaunajos fotoaparatos, lai novērstu pat visattālāko iespēju uzkrītošai video filmēšanai.

CNN Money (tagad pazīstama kā CNN Business) 1998. gada augusta rakstā ar nosaukumu “Sony’s naked cam scam?” skaidroja, ka apgalvojums par videokameras spēju “filmet vairāk nekā acis saskata” šķita “balstīts vairāk uz titulizmiju nekā būtiskumu.” Tajā uzsvērts, ka Sony teica , ka kameras nakts redzamība tika piedāvāta nolūkam fotografēt nakts dzīvniekus un citas nakts ainas. Tajā arī teikts, ka Sony apstiprinājis, ka “ar īpašu lēcu un ļoti konkrētos apstākļos tās NightShot kameras šķietami redz cauri drēbēm” (uzsverts pievienots).

Spožas saules gaismas laikā ar to “īpašo” lēcu infrasarkanais fotoaparats neatklāja neko tādu, ko acis neredz.

“Tas bija nekas,” teica B&H pārdošanas asociats Steve McFradden. “Tas bija paredzets redzamībai tumsa nevis caur drēbju redzamībai.”

CNN arī ziņoja, ka  “Sony ir modificējis savu NightShot kameru, bet nav plānu atsaukt aptuveni 400 000 vienību jau nosūtīto uz ASV”:

Tie 400 000 ir kļuvuši par aizvien lielāku interesi. “Es esmu runajis ar veselu pulku cilvēku un viņi nenopirka kameru šim nolūkam,” teica McFadden. “Bet viņi uzdeva daudz jautajumu un bija ļoti ziņkari par to.”

Mums ir video, ko publicējis The Associated Press ar nosaukumu “JAPAN: SONY VIDEO CAMERA TURNS OUT TO HAVE X-RAY VISION.” Tajos aprakstits, ka “kamera – ar līdzekli lētas filtrs – var redzēt cauri cilvēku drabem,” piebilstot ka Sony saka ka ir noņemusi šo īpašo funkciju no jaunajiem kameras modeļiem. Raksts informēja ka Sony uzzinaja par savas preces potencialu no raksta žurnala “Takarajima,” Japana lielaka pardošana vira žurnala:

Žurnals ziņoja ka filtrs kas maksaja mazak par septiniem ASV dolariem ļauj Handycam lietotajiem skatities zem dazadiem drabju veidiem dienas laika kad kameras “nakts šava” režims ir aktivizets.

Raksts bija papildinats ar divpadsmit bildem kas teica ka tika uzņemtas ar kameru izmantojot dazadas kravas drabes mitras un sausas uz sievietes modelem.

“Sony neatceres nevienu no videokameram kas jau ir veikalu plauktos,” intervijaa teica WIRED pavadone Dolcy Nyman. “Jebkurš televizijas stacija ir aprīkojums kas var dublét šo efektu ta pat kaa ikviens kurš ir profesionala videokamera,” Beach Photo & Video Herron kurš specializéjas novérošana un infrasarkano video iekartas teica WIRED. “Jebkurš plavens bluzes vai drabes ja tu to pietiekami apgaismo tu iegusi siluetu kas ir zem tas; un tas ir burtiski viss ko tu iegusti ar šiem Sony videokameram.” Raksts ziņoja ka Sony teica ka tas mainijis NightShot funkciju ta lai to nevaréja ieslégat kad apkartes gaismas limenis ir pietiekami augsts lai funkcija nebūtu nepieciešama. “Jaunas kameras rades tikai balto ekrana kad NightShot ir ieslégts dienas laika,” tas lasijas.

Phil Petescia kurš stradaja kaa marketinga menedzeris Sony Handycam 1998. gadá sazinajas ar mums caur e-pastu un apstiprinaja ka Sony nekad neatceres kameras:

Mes neatceres kameras. Tas varéja ierakstit cauri planiem melniem drabem ja persona valkaja balto apakšvelu (vai bija loti gaisa adas) zem noteiktiem iestatijumiem pastiprinati ar papildus lenci. Es gaju uz Macy’s Paramus un nopirku katru melno peldkostimu ko viniem bija un mes to testejam.

Mes apturejam piegadi kamers notika darbs lai novérsu šo iestatijumu. Tomer mes apturejam TV reklamu ko mes bijam ierakstijusi (joprojam klístoša interneta) par kadam slepeni tuvojas tumsa ka kakis un suns amorozie apskavienos. Mums škita tas bija mazliet par riskantu. Breck Eisner Michael’s dels režiseta šo reklamu.

Februari 2024 mes izmeklejam lidzigu apgalvojumu vai pilna tela skenéšanas masinas ko izmanto Transportacijas Drosibas Administracija (TSA) rada cilveka privatas dalas kad viņi “iet cauri rentgena skenerim.”