"Trampa vēstule" brīdināja Teksasas iedzīvotājus, ka viņi tiks "ziņoti" viņam, ja viņi nebalsos?
2024. gada vēlēšanas Donald Trump Politika Teksasa vēlētāju apspiešana

“Trampa vēstule” brīdināja Teksasas iedzīvotājus, ka viņi tiks “ziņoti” viņam, ja viņi nebalsos?

Apstiprinājums:

Sociālajos medijos tika dalītas bildes, kurās redzams vēstnesis, kas nosūtīts Teksasas vēlētājiem pirms 28. maija, 2024. gada balsojuma, kurā daļēji rakstīts: “Jūsu kaimiņi vēro un zinās, ja jūs izlaidīsiet šo svarīgo balsojumu” un “lūdzu, nelieciet mums jūs ziņot prezidentam Trampam!”

Konteksts

Lai gan šo vēstnesi saņēma cilvēki vairākās Teksasas pilsētās, nebija skaidrs, kas to nosūtīja vai kāds bija viņu politiskais motīvs.

2024. gada 23. maijā sociālo mediju lietotāji Reddit sāka dalīties ar attēliem par iespējamu vēstnesi, kas nosūtīts dažiem Teksasas vēlētājiem, mudinot viņus balsot “svarīgajā balsojumā”.

Teksasa savas primārvēlēšanas noturēja martā, un bijušais prezidents Donalds Tramps viegli ieguva Teksasas Republikāņu nomināciju prezidenta amatam. Taču vairākas zemākas līmeņa primārvēlēšanu sacensības bija pārāk tuvas, lai varētu izlemt, tāpēc nepieciešams bija balsojums 28. maijā, 2024. gadā:

Kā ziņoja Texas Tribune, šis balsojums ir svarīgs dažādu kongresa, likumdevēju un vietējo amatu noteikšanai un varētu mainīt varas līdzsvaru štatā. Lai gan Trampa attēls ir redzams uz vēstneša, tā paredzētais mērķis nav mudināt cilvēkus balsot par Trampu 28. maijā, 2024. gadā, bet gan mudināt cilvēkus balsot par šīm zemākas līmeņa sacensībām:

“Jūsu kaimiņi vēro un zinās, ja jūs izlaidīsiet šo svarīgo balsojumu.”

“Mēs ziņosim prezidentam Trampam, ja jūs nebalsosiet. Jūs nevarat atļauties to uz savas reputācijas rēķina”

“Mēs nosūtīsim oficiālu sarakstu ar republikāņiem, kas nebalsoja gaidāmajā balsojumā, prezidentam Trampam.”

“Mēs sazināsimies ar jums pēc balsojuma, lai pārliecinātos, ka jūs nobalsojāt.”

“Lūdzu, nelieciet mums jūs ziņot prezidentam Trampam!”

Vietējais ziņu avots My San Antonio ziņoja, ka vairākās Teksasas pilsētās, tostarp Dentonā – pilsētā, kas redzama vīrusa attēlā ar vēstnesi – saņemti šie vēstneši, kas liecina par to autentiskumu. Vairāki lietotāji subreddit, kas veltīts Dentonai, norādīja, ka viņi saņēmuši vienu.

Tomēr vēstneša izcelsme ir pilnīgi cita jautājuma. Vēstneša grafika liecina, ka tas nāk no grupas ar nosaukumu “America First Conservatives Election Center”. Lai gan pastāv vairākas pro-Trampa grupas, kuru nosaukumos ir kaut kāda kombinācija no vārdiem “America First Conservatives Election Center”, mēs neatradām nekādus pierādījumus, ka tas ir kādas reģistrētas politiskas organizācijas vai uzņēmuma īstais nosaukums.

Viens attēls ar vēstnesi parāda, ka tas nāk no entitātes, kas tur priekšapmaksas un priekšapstrādes pasta atļauju, kas izdota Ostinas, Teksasas.

Tā kā ir vairāki ziņojumi par cilvēkiem, kas saņem vēstnesi, mēs varam apgalvot par šī konkrētā vēstneša eksistenci kā “Patiesu”, bet atturamies no sprieduma par tā izcelsmi vai nodomu.