"Trauku trauksmes signāls" brīdina Lielbritānijas iedzīvotājus par obligāto tējas dzeršanu?
Apvienotā Karaliste Dzīvesveids jokiem Ne obligāti ziņas Tēja

“Trauku trauksmes signāls” brīdina Lielbritānijas iedzīvotājus par obligāto tējas dzeršanu?

Apvienotās Karalistes tējas laika trauksme

Apvienotās Karalistes tējas laika trauksme

2023. un 2024. gadā vīrusu video apgalvoja, ka Apvienotajā Karalistē ir “tējas laika trauksme”, kas izskan tējas laikā, liekot visiem pārtraukt darīt to, ko viņi dara, un dzert tēju. Ja nepakļaujas, video teica, ka tiek piemēroti sodi:

Šis ieraksts no 2023. gada maija bija saņēmis vairāk nekā 171 000 patikšanu TikTok, rakstot šo. Tas pats TikTok lietotājs bija izveidojis citu video, kurā izskaidroja, ka skaņa nāk no stabiem visā valstī, un parādīja, kā darbojas tējas laika trauksme:

Vairāki citi ieraksti arī apgalvoja, ka demonstrē vai izskaidro, kā darbojas trauksme. Viens velšu radītājs TikTok uzsvēra nacionālās rivalitātes starp Angliju un Velsu, sakot savai auditorijai, ka tur, kur viņš dzīvo, Čārlzs III nav pilnvaru teikt velšiem, ko un kad dzert. Viņš piebilda, neapstrīdot, ka angļi tiešām pakļauti tējas laika trauksmei, ka Velsas stabi ir tikai 5G stabi, kas paredzēti mobilo telefonu signālu pārraidīšanai:

Šis apgalvojums, ko izvirzījuši britu radītāji ar atslēgvārdu #teatimealarm, ir kopīgs joks, kas spēlē uz klisēm par Lielbritānijas pieķeršanos tējai un tās rituāliem. Tas vērsts pret viegli ietekmējamiem cilvēkiem, kas dzīvo ārpus Apvienotās Karalistes. Tāpēc mēs tam devām “Nepatiesu” vērtējumu.

Video redzamie stabi patiešām ir 5G mobilo sakaru torņi. Šis nav pirmais reizes, kad tie ir bijuši interešu objekts. COVID-19 pandēmijas augstumā 2020. gada aprīlī sāka izplatīties baumas, ka tie ir saistīti ar vīrusu – vai nu to pārraidot vai samazinot cilvēku aizsardzību pret to – liekot dažiem cilvēkiem tos aizdedzināt, lai apturētu izplatīšanos.

Pat pirms pandēmijas sākuma cilvēki aizdomājās, ka nesen uzstādītie 5G stabi izstaro radiāciju, kas var izraisīt vēzi. Tomēr 5G mastu uzstādīšana turpinājusies strauji.

Apgalvojumi, ka 5G var saslimt cilvēkus un tādējādi tos izmantot kā ieroci, kā arī apgalvojumi, ka tas ir masveida uzraudzības līdzeklis arī bija plaši izplatīti. Bet “tējas laika trauksmes” gadījumā 5G masti bija vienkārši masveida joku ieroči.

Mēs iepriekš esam ziņojuši par britu attiecībām ar tēju attiecībā uz valsts karavīriem.

Avoti

  • 5G, vai tas ir ierocis un vai mums būtu jābaidās? https://www.linkedin.com/pulse/5g-weapon-should-we-scared-dr-michelle-dickinson-mnzm-. Piekļuve: 15. maijs 2024.
  • ‘Konspirācijas teorētiķi dedzina 5G torņus, apgalvojot saikni ar vīrusu’. AP News, 21. aprīlis 2020., https://apnews.com/article/health-ap-top-news-wireless-technology-international-news-virus-outbreak-4ac3679b6f39e8bd2561c1c8eeafd855.
  • Vai 5G rada veselības riskus? 14. jūlijs 2019. www.bbc.com, https://www.bbc.com/news/world-europe-48616174.
  • ‘Vai 5G tevi saslimst? Lūk, ko saka eksperti’. Forbes Health, 12. janvāris 2024., https://www.forbes.com/health/wellness/is-5g-safe/.
  • Rascouët-Paz, Anna. ‘Vai visiem britu tankiem ir ūdens katli tējai?’ Snopes, 12. marts 2024., https://www.snopes.com//fact-check/british-tanks-for-tea/.