Vai aktieris Terence Hovards ir patentējis papildinātās/virtuālās realitātes tehnoloģiju?
Aktieri Džo Rogans Izgudrojumi Izklaide Tehnoloģija

Vai aktieris Terence Hovards ir patentējis papildinātās/virtuālās realitātes tehnoloģiju?

Terrence Howard un viņa AR/VR tehnoloģijas patents

Apstākļi

Aktieris Terrence Howard 2010. gadā iesniedza patentu pieteikumu, kas saistīts ar papildinātās un virtuālās realitātes tehnoloģiju. Tomēr 2013. gadā šis pieteikums tika atstāts bez izskatīšanas pirms tā apstiprināšanas, kas nozīmē, ka Howardam galu galā netika piešķirts patents šai tehnoloģijai.

2024. gada 18. maija podkāsta epizodē “The Joe Rogan Experience”, aktieris Terrence Howard stāstīja podkāsta vadītājam Roganam, ka viņam ir vairāki patenti, tostarp pirmais papildinātās un virtuālās realitātes tehnoloģijai.

Howard sacīja: “Cilvēki saka, ‘Kāda jums ir tiesības runāt par zinātni un visu pārējo? Jūs esat aktieris.’ Vai vēlaties zināt, kas bija mans pirmais patents? Visa AR/VR [papildinātā realitāte/virtuālā realitāte] pasaule tika uzbūvēta uz mana pirmā patenta pamata, kas tika atstāts novārtā, jo es samaksāju 260 000 dolāru par pasaules patentu. Bet tad mani aģenti, mani advokāti turpināja sūtīt man uzturēšanas maksas un gada maksas, un es domāju, ka šie cilvēki tikai cenšas mani izspiest. Es nevēlos maksāt.”

Šeit ir fragments no Howarda podkāsta uzstāšanās, kurā viņš informē Roganu par savu AR/VR patentu pieteikumu:

“Ja jūs atverat manu ‘World of Windows’ patentu, es domāju, ka tas ir viens no pirmajiem tur. Es vēlos, lai jūs redzat, no kurienes nākusi jūsu AR/VR pasaule. Un jūs skatieties uz uzņēmumu sarakstu, kas to ir citējuši un ne tikai citējuši. Viņi ir uzbūvējuši savu visu AR/VR pasauli uz mana ‘World of Windows’ patenta pamata.”

Patiesībā 2010. gadā Howard iesniedza patentu pieteikumu US12/765,485 ar publikācijas numuru US20100271394A1 ar nosaukumu “World of Windows”, kas attiecas uz papildinātās un virtuālās realitātes tehnoloģiju, konkrēti sistēmu reālās pasaules sensoro pieredzi apvienošanai ar virtuālo realitāti. Tomēr šis pieteikums tika atstāts bez izskatīšanas 2013. gadā, jo nebija atbildes uz biroja rīcību, kas nozīmē, ka viņam pašlaik nav aktīva patenta šai tehnoloģijai.

ASV Patentu un preču zīmju birojs (USPTO) norāda, ka Howarda 2010. gada patentu pieteikums bija “Sistēma un metode virtuālās realitātes un realitātes apvienošanai, lai nodrošinātu uzlabotu sensoro pieredzi.”

Podkāstā Rogans lasīja skaļi Howarda patenta kopsavilkumu auditorijai:

“Sistēma un metode virtuālās realitātes sensoro detaļu iekļaušanai no attālas vietas istabas vidē vietējā vietā. Sistēma ietver vismaz vienu attēlu serveri; vairākas attēlu iegūšanas ierīces; displeja sistēmu, kas sastāv no displeja ierīcēm, vadības vienības, digitālā procesora un skatītāja pozīcijas detektora. Vadības vienība saņem skatītāja pozīcijas informāciju un nosūta instrukcijas digitālajam procesoram. Digitālais procesors apstrādā avota datus, kas attēlo agregētu skata lauku no attēlu uztveršanas ierīcēm saskaņā ar instrukcijām, ko saņem no vadības vienības, un izvada precizētus datus, kas attēlo vēlamo displeja skatu, kas jāattēlo uz vienas vai vairāk displeja ierīcēm, kur skatītāja pozīcijas detektors dinamiski nosaka skatītāja pozīciju istabas vidē un maina vēlamo displeja skatu atbilstoši skatītāja pozīcijas izmaiņām.”

Howard, kurš apgalvoja, ka ir iesniedzis 97 patenti dažādiem izgudrojumiem, tostarp rotaslietām un bērnu rotaļlietām, teica Roganam, ka “visums mani atbalsta un es to varu pierādīt”, norādot uz to, ka daudziem fizikas zinātniekiem nav viņa līmeņa ekskluzīvas tiesības uz izgudrojumu. “Neviens no viņiem nav ieviesis jaunu lidojuma veidu ar neierobežotu gaisa saistīšanu. Neviens no viņiem nav atklājis četras supersimetriskas sistēmas. Tas ir tas, ko mēs esam izdarījuši. Tas ir tas, ko kolektīvs spēj darīt. Kad tu ienirsti dievišķajā telpa.”

“Impērijas” zvaigzne pauda nožēlu par to, ka nav turpinusi darbu pie AR/VR patenta, jo uzskatīja, ka tam ir liels finansiāls potenciāls. Patentu pieteikumos norādīts, ka to ir citējušas tādas kompānijas kā Sony, Microsoft, Amazon, Hewlett-Packard, Raytheon un IBM 31 reizi. Bet lai gan šie uzņēmumi patiešām var būt atsaucies uz Howarda patentu pieteikumu, veidojot savu AR/VR tehnoloģiju, nav skaidrs, vai viņi arī izmantojuši kaut ko no viņa īpašnieka prototipiem, specifikācijas vai tehnoloģijas. Ir arī jāatzīmē, ka citējot iepriekšējos patentu pieteikumus (piemēram, Howarda), tas nenozīmē, ka potenciālais patenta turētajs piekrīt vai atzīst to vērtību; tas vienkārši parāda, ka pieteicējs ir informēts par tiem un ir apsvēris to nozīmi, kas var padarīt jauno pieteikumu stiprāku un ticamāku.

Patentu pieteikuma iesniegšana atšķiras no patenta turēšanas. Kad jūs iesniedzat patentu – piemēram, USPTO – tas ir formāls iesniegums valsts iestādei ar mērķi iegūt ekskluzīvas teritoriālas tiesības uz izgudrojumu.

Bet iesniegšanas akts nenozīmē autom

Terence Hovards un viņa AR/VR tehnoloģijas patents

Konteksts

Aktieris Terence Hovards 2010. gadā iesniedza patentu pieteikumu saistībā ar papildinato un virtuolo realitoto tehnoloiju. Tomr 2013. gad to atstaja bez izskatšanas pirms t apstiprinajuma, kas nozm Hovardam galu gal netika pieškirts patents šai tehnoloijai.

2024. gada 18. maija podkasta epizod “The Joe Rogan Experience”, aktieris Terence Hovards stastija podkasta vaditajam Roganam, ka vinam ir vairaki patenti, tostarp pirmais papildinatas un virtuales realitates tehnoloijai.

Hovards sacija: “Cilveki saka ‘Kada jus tiesibas runat par zinatni un visu parejo? Jus esat aktieris.’ Vai velaties zinat kas bija mans pirmais patents? Visa AR/VR [papildinata realitate/virtuala realitate] pasaule tika uzbuveta uz mana pirma patenta pamata kas tika atstata novarta jo es samaksaju $260000 par pasaules patentu. Bet tad mani agenti mani advokati turpinaja sutit man uzturesanas maksas un gada maksas un es domaju ka šie cilveki tikai cenšas mani izspiest. Es nevelos maksat.”

Šeit ir fragments no Hovarda podkasta uzturesanas kura vinš informe Roganu par savu AR/VR patentu pieteikumu:

“Ja jus atverat manu ‘World of Windows’ patentu es domaju ka tas ir viens no pirmajiem tur. Es velos lai jus redzat no kurienes nakusi jus AR/VR pasaule. Un jus skataties uz uznemumu sarakstu kas to ir citeti un ne tikai citeti. Vinji ir uzbuvetu savu vis AR/VR pasauli uz mana ‘World of Windows’ patenta pamata.”

Patiesiba 2010. gada Hovards iesniedza patentu pieteikumu US12/765485 ar publikacijas numuru US20100271394A1 ar nosaukumu “World of Windows” kas attiecas uz papildinato un virtualo realitates tehnoloiju konkreto sistemu reales pasaules sensoro pieredzi apvienošanai ar virtualo realitati. Tomer šis pieteikums tika atstata bez izskatšanas 2013. gada jo nebija atbildes uz biroja ricibu kas nozm vinam pašlaik nav aktiv patenta šai tehnoloijai.

ASV Patentu un preču zimju birojs (USPTO) norada ka Hovarda 2010. gada patentu pieteikums bija “Sistema un metode virtualas realitates un realitates apvienošanai lai nodrosinatu uzlabot sensoro pieredzi.”

Podkasta Rogans lasija skaui Hovarda patenta kopsavilkumu auditorijai:

“Sistema un metode virtualas realitates sensoro detalu ieklaušanai no attalas vietas istabas vide vietaja vieta. Sistema ietver vismaz vienu attelu serveri vairakas attelu iegusanas ierices displeja sistemu kas sastav no displeja iericem vadibas vienibas digitala procesora un skatitaja pozicijas detektora. Vadibas vieniba sanem skatitaja pozicijas informaciju un nosuta instrukcijas digitalajam procesoram. Digitalais procesors apstrada avota datus kas attelo agregetu skata lauku no attelu uztversanas iericem sakana ar instrukcijam ko sanem no vadibas vienibas un izvada precizetus datus kas attelo velamo displeja skatu kas jatievelo uz vienas vai vairak displeja iericem kur skatitaja pozicijas detektors dinamiski nosaka skatitaja poziciju istabas vide un maina velamo displeja skatu atbilstosi skatitaja pozicijas izmainam.”

Hovards kurš apgalvoja ka ir iesniedzis 97 patenti dazadiem izgudrojumiem tostarp rotaslietam un bernu rotauietam teica Roganam ka “visums mani atbalsta un es to varu pieradit” noradot uz to ka daudziem fizikas zinatniekiem nav vina limena ekskluzivas tiesibas uz izgudrojumu. “Neviens no vinjiem nav ievedis jaunu lidojuma veidu ar neierobezotu gaisa saistišanu. Neviens no vinjiem nav atklajis cetrus supersimetrikas sistemas. Tas ir tas ko mes esam izdarjusi. Tas ir tas ko kolektivs spej darit. Kad tu ienirsti dieviškaja telpa.”

“Imprijas” zvaigzne pauda nozele par to ka nav turpinajusi darbu pie AR/VR patenta jo uzskatija ka tam ir liels finansials potencials. Patentu pieteikumos noradits ka to ir citejusas tadas kompanijas ka Sony Microsoft Amazon Hewlett-Packard Raytheon un IBM 31 reizi. Bet lai gan šie uznemumi patiesam var but atsaucies uz Hovarda patentu pieteikumu veidojot savu AR/VR tehnoloiju nav skaidrs vai vinji ari izmantosusi kaut ko no vina ipašnieka prototipiem specifikacijas vai tehnoloijas. Ir ari jatzime ka citet ieprieksejos patentu pieteikumus (piemeram Hovarda) tas nenozime ka potencialais patenta turetajs piekrit vai atzist to vertibu; tas vienkarsi parada ka pieticejs ir informets par tiem un ir apsveris to nozimi kas var padarit jauno pieteikumu stipraku un ticamaku.

Patentu pieteikuma iesniegšana atskiras no patenta turesanas. Kad jus iesniedzat patentu – piemeram USPTO – tas ir formalais iesniegums valsts iestadei ar merki iegut ekskluzivas teritorialas tiesibas uz izgudrojumu.

Bet iesniegšanas akts nenozime autom