Vai ir patiess stāsts par sievieti, kas izdzīvoja pēc lēciena no “Empire State Building”?
Apgalvojums:
1979. gadā Elvita Adamsa izdzīvoja pēc lēciena no Ņujorkas pilsētas Impērijas valsts ēkas.
Kas ir patiesība
1979. gadā 29 gadus vecā Elvita Adamsa izlēca no Impērijas valsts ēkas 86. stāva novērošanas klāja un izdzīvoja. Tomēr…
Kas ir nepatiesība
Viņa nekrita visu ceļu līdz zemei. Vēja brāzma apturēja viņas krišanu, un viņa nolaidās aptuveni 20 pēdu attālumā uz tieši zemāk esošā stāva 3 pēdu platas malas.
Kas nav noteikts
Mēs nevarējām izsekot melnbaltās fotogrāfijas izcelsmei, kas bieži tiek koplietota sociālajos medijos, apgalvojot, ka tajā redzama Adamsa pēc krišanas. Mūsu redakcija arī nevarēja apstiprināt citas detaļas par notikumu, piemēram, Adamsas iespējamos motīvus vai to, kas ar viņu notika nākamajās desmitgadēs.
Desmitiem gadu Elvitas Adamsas brīnumainās izdzīvošanas stāsts ir izplatījies interneta stūros. Sociālo mediju ziņojumos apgalvots, ka Adamsa, 29 gadus veca, izdzīvoja pēc lēciena no 102 stāvu augstas Impērijas valsts ēkas Ņujorkas pilsētā 1979. gadā.
Patiesībā Adamsa izlēca no novērošanas klāja 86. stāvā, bet nolaidās uz 3 pēdu platas malas 20 pēdu attālumā (viens stāvs) pēc vēja brāzmas, kas apturēja viņas krišanu. Citiem vārdiem sakot, viņa nekrita 86 stāvus uz ielas. Viņai ziņots par salauztu iegurni un tika nogādāta Bellevue slimnīcā.
Incidents tika aprakstīts 1979. gada 3. decembra rakstā “The New York Times” ar nosaukumu “Sieviete izdzīvo kritienu no Impērijas valsts ēkas”. Tajā teikts:
29 gadus veca sieviete vakar vakarā acīmredzot izlēca no Impērijas valsts ēkas 86. stāva novērošanas klāja, bet izdzīvoja, jo nolaidās uz trīs pēdu platas malas aptuveni 20 pēdu attālumā, ziņoja policija. Viņa tika nogādāta Bellevue slimnīcā ar salauztu iegurni.
Ēkas 102 stāvu augstumā esošie iestāžu darbinieki uz West 34th Street teorizēja, ka stipras vēja brāzmas – un ne mazums veiksmes – glāba Elvitas Adamsas dzīvību no 975 Walton Avenue Bronksā.
Džordžs Reiss, nakts uzraugs observatorijā, teica, ka apsargs apmēram plkst. 8:15 vakar vakarā dzirdēja palīgā saucienus un atrada kundzi Adamsu guļam uz 85. stāva malas ēkas.
Ēkas pārstāvis teica, ka parasti četri apsargi patrulē 86. stāva novērošanas klāju, kas ir apjozts ar astoņu pēdu augstu dzelzs sliedēm ar dzelzs kniedēm. Bet policija teica, ka neviens neredzēja kundzi Adamsu lēkam. Policija apsvēra incidentu kā mēģinājumu pašnāvībai.
Adamsa tiek minēta arī 1996. gada grāmatā “Skyscrapers: A Social History of the Very Tall Building in America”:
Interesanti, ka Impērijas valsts ēkas žogs, septiņu pēdu augsts stiepļu acu žogs ar ieliektiem tērauda kniedes, pilnībā neatturēja potenciālos pašnāvniekus. Daži cilvēki ir spējuši to pārvarēt un veiksmīgi nokrist līdz nāvei. Citi ir pārvarējuši un joprojām palikuši vīlušies. Aukstajā un vējainajā 1979. gada 2. decembra naktī Elvita Adamsa pārvarēja žogu un izlēca, bet stipra vēja brāzma viņu atpūta atpakaļ pie ēkas pie astoņdesmit piektā stāva. Viņa nolaidās uz malas, salaužot gurnu, bet drīz tika izglābta drošībā.
Pēc tikai nedaudz vairāk nekā gada ilgas būvniecības 102 stāvu augstais Impērijas valsts ēka atvēra durvis sabiedrībai 1931. gadā, padarot to par pasaules augstāko ēku tajos laikos, saskaņā ar ēkas mājaslapu. Tās augstumam augšpus ir 1,250 pēdas, bet tas sasniedz 1,454 pēdas, ja iekļauj 1950. gadam pievienoto antenu.