Vai šis "brīnišķīgais Jupiters kadrs" ir uzņemts ar parastu digitālo kameru?
astronomija Jupiters telpa vīrusu fotogrāfijas Zinātne

Vai šis “brīnišķīgais Jupiters kadrs” ir uzņemts ar parastu digitālo kameru?

Apstiprinājums:

Fotogrāfija, kas uzņemta ar Nikon Z 8 kameru un kopīgota tiešsaistē 2024. gada aprīlī, rāda autentisku tuvplāna skatu uz Jupiteru.

Fakti:

2024. gada 18. aprīlī tika kopīgota fotogrāfija X (bijušais Twitter), kurā it kā redzams tuvplāna attēls ar Jupiteru. “Izmantojot savu Nikon Z 8, es uzņēmu šo brīnišķīgo Jupitera kadru,” lasījās ziņojumā. “Izskatās pēc jūsu kafijas galdiņa, bet tas ir tikpat labs kā jebkurš NASA izlaistais,” viens lietotājs komentēja zem ziņojuma.

(X lietotājs @AlwaysFrosted2)

Taču Google attēlu atpazīšanas meklēšanas blank”>rezultāti parādīja, ka fotogrāfija pirmo reizi tika kopīgota Reddit 2018. gadā. Tās virsraksts toreiz tika aprakstīts kā “akmens plāksne, kas izskatās pēc Jupitera vētrām”. Komentārā oriģinālais autors norādīja, ka attēlā redzamais akmens ir Brentwood, “kvarcīta smilšakmens no Tenesī”, kas pazīstams ar to, ka izskatās pēc akmeņainas koksnes. Turklāt ir svarīgi atzīmēt, ka Nikon Z 8 kamera tika blank”>izlaista tikai 2023. gada maijā. Tāpēc mēs esam novērtējuši šo apgalvojumu kā “Nepareizi piešķirts”.

Mēs atradām autentisku tuvplāna fotogrāfiju ar Jupiteru, kas uzņemta 1979. gadā, kurā redzama tā Lielā Sarkanā Plankuma, Getty Images:

Voyager 1 attēls ar tuvplānu uz Jupitera nemierīgo reģionu ap Lielo Sarkanu Plankumu, vētru, kas turpinās jau simtiem gadu. Baltais plankums rāda citu mākoņu sistēmu, kas šķiet izveidojusies ap 1940. gadu. Divi Voyager zondes tika palaistas 1977. gadā, lai izpētītu planētas ārējā Saules sistēmā. Voyager 1 pagāja gar Jupiteru 278 000 kilometru attālumā martā 1979. gadā pirms došanās uz Saturnu. (Foto no Oxford Science Archive/Print Collector/Getty Images)

(Getty Images)

Mēs esam pārbaudījuši arī citus ar Jupiteru saistītus tematus. 2022. gada janvārī mēs blank”>izmeklējām, vai laika nobīdes video rāda Jupitera mēnešus Eiropu un Io orbītā. 2021. gada augustā mēs blank”>pārbaudījām fotogrāfiju, kurā it kā redzams, kā Jupitera izskatītos no tā dienvidpola. Mēs arī esam rakstījuši rakstu par fotogrāfiju, kas uzņemta 2020. gada vasarā un kurā it kā redzams Jupitera debesīs ar četriem lielajiem mēnešiem.

Avoti:

Liles, Jordan. “Vai laika nobīdes video rāda Eiropu un Io orbītā ap Jupiteru?” Snopes, 28 Jan. 2022, https://www.snopes.com//fact-check/europa-io-jupiter-video/.

Nikon izlaiž pilnkadra bezspoguļkameru Z 8 | Jaunumi | Nikon par mums. https://www.nikon.com/company/news/2023/0510mirrorless01.html. Apmeklēts 22 Apr. 2024.

Palma, Bethania. “Vai fotoattēls rāda Jupiteru un tā četrus mēnešus?” Snopes, 26 Nov. 2020, https://www.snopes.com//fact-check/jupiter-moons/.

—. “Vai šis attēls rāda Jupitera dienvidpolu?” Snopes, 26 Aug. 2021, https://www.snopes.com//fact-check/jupiter-south-pole/.