Vai Sony atsauca videokameras, kas varēja redzēt caur apģērbu?
Apvienotās baumas par Sony kameru
Apstiprinājums:
1998. gadā Sony izlaida kameras ar infrasarkano nakts redzamību. Zem noteiktiem apstākļiem šīs kameras šķita spējīgas “redzēt cauri cilvēku apģērbiem” – tā, ka kamera varēja uztvert cilvēka ķermeņa siluetu zem viņu apģērba. Sony apturēja kameru piegādi, lai modificētu šo funkciju.
Nepatiesi apgalvojumi:
Tomēr nav pierādījumu, ka Sony atsauca simtiem tūkstošus šo kameru vai paziņoja par to.
Ilgu laiku interneta vidē izplatījās baumas, ka Sony 1998. gadā izlaida kameru, kas varēja redzēt cauri cilvēku apģērbiem. Viens no 2020. gada vīrusa Reddit ierakstiem apgalvoja, ka “1998. gadā Sony izlaida kameru ar tik spēcīgu nakts redzamību, ka tā varēja redzēt cauri cilvēku apģērbiem. Sony nekavējoties izdeva atsaukšanas rīkojumu.”
Sociālo mediju lietotāji dalījās ar šo pašu baumu platformās, piemēram, Instagram, Facebook, YouTube un TikTok, un viens no 2023. gada novembra ierakstiem sasniedza vairāk nekā 1,3 miljonus skatījumu.
Patiesībā Sony izlaida savu “NightShot” kameru, kas zem noteiktiem apstākļiem (piemēram, ja subjekti valkāja ļoti plānus audumus) un ar īpašu filtru varēja uztvert un attēlot dažu cilvēku ķermeņa kontūras zem viņu apģērba. Tomēr mums neizdevās atrast pierādījumus apgalvojumam, ka 700 000 šo kameru tika nekavējoties atsauktas pēc neplānotās funkcijas atklāšanas. Tā vietā Sony paziņoja, ka ir apturējis atlikušo nepārdoto ierīču piegādi līdz var tikt veiktas modifikācijas.
Šomēnes Japānas elektronikas gigants apturēja savu Handycam videokameru piegādi līdz tiks veiktas modifikācijas, pēc tam, kad Japānas žurnāls atklāja, ka kameru infrasarkanais “Nightshot” režīms, kas paredzēts nakts attēlu uzņemšanai, piemēram, guļošiem bērniem un nakts dzīvniekiem, var būt neplānota papildus funkcija noteiktos apstākļos dienas laikā: spēja redzēt cauri apģērbam. Modificētie modeļi nedos iespēju izmantot šo funkciju dienas laikā, bet daudzi sākotnējie modeļi joprojām ir pieejami vietējos veikalos.
“Precīzos apstākļos jūs domāsiet, ka redzat kaut ko, bet jūs to neredzat,” sacīja Stīvs Urigs, SWS Security prezidents, kompānija, kas ražo uzraudzības sistēmas valdības aģentūrām, intervijā ar The Washington Post, piebilstot, ka “infrasarkanie stari var iekļūt caur viegli austiem apģērbiem un atstarot atpakaļ, bet ne īstajos detaļos. Jūs redzēsiet kaut ko lielu un blīvu apģērba otrajā pusē. Tas ir tāds pats maldinājums kā rentgena brilles.”
Sony pirmo reizi atklāja savas preces potenciālu, kad Takarajima, populārs Japānas vīriešu žurnāls, jūlijā ziņoja, ka kamera kopā ar lētu filtru un konkrētiem apstākļiem – piemēram, subjektam ar ciešu, vieglu apģērbu – ļauj skatītājiem redzēt apakšveļu vai ieskatīties peldkostīmos, kad ir aktivizēta Nightshot funkcija.
Sony paziņoja, ka ir apturējis NightShot kameras piegādi, bet nav plānu atsaukt aptuveni 400 000 ASV nosūtīto vienību:
Tie 400 000 ir kļuvuši par aizvien lielāku interesi. “Es esmu runājis ar daudziem cilvēkiem un viņi nenopirka kameru šim nolūkam,” sacīja McFadden. “Bet viņi uzdeva daudz jautājumu un bija ļoti ziņkārīgi par to.”
Mums izdevās atrast video, ko publicējis The Associated Press ar nosaukumu “JAPAN: SONY VIDEO CAMERA TURNS OUT TO HAVE X-RAY VISION.” Tā aprakstā teikts, ka “kamera – ar lēta filtra palīdzību – var redzēt cauri cilvēku apģērbiem,” piebilstot, ka Sony saka, ka ir noņēmusi šo īpašo funkciju no jaunajiem kameras modeļiem.
Žurnāls ziņoja, ka filtrs, kas maksā mazāk nekā septiņi ASV dolāri ļauj Handycam lietotājiem dienas laikā redzēt zem noteiktu veidu apģērba, kad ir aktivizēts kameras “nakts šaut” režīms.
Sony nav plānu atsaukt kameras, sacīja pārstāve Dolcy Nyman intervijā ar Wired. “Jebkuram televīzijas kanālam ir aprīkojums, kas var atkārtot šo efektu, tāpat kā ikvienam, kuram ir profesionāla kamera,” sacīja Rendals Herons, fotogrāfijas aprīkojuma pārdevējs, kas specializējas uzraudzības un infrasarkanajos video aprīkojumos Wired. “Jebkurš caurspīdīgs blūze vai apģērbs, ja to apspīd ar pietiekami daudz gaismas, jūs iegūsit siluetu no tā, kas ir zem; un tas ir būtiski viss, ko jūs iegūstat ar šiem Sony kameras.” Ziņojumā teikts, ka Sony mainīja NightShot funkciju tā, lai to nevarētu ieslēgt tad, kad apkārt ir pietiekami daudz gaismas līmeņa. “Jaunajos modeļos baltajam ekrānam būs tikai balta ekrāna attēls, kad NightShot ir ieslēgts dienas laikā,” tas ziņoja.
Mums nebija plānu atsaukt kameras. Tās varēja ierakstīt caur plānu melnu apģērbu, ja persona valkāja balto apakšveļu (vai bija ļoti gaiša āda) zem noteiktiem iestatījumiem un papildus lēcas palīdzību. Es devos uz Macy’s Paramus un nopirku visus melnos peldkostīmus, kurus viņiem bija un mēs tos patestējām.
Mums izdevies atrast vairākus ziņu rakstus no 1998. gada par šo tēmu.